Zasady Miasta Marzeń są bardzo proste i tylko nieznacznie różnią się w rozgrywce dwuosobowej, o czym wspomnę niżej.
Rozgrywka toczy się przez 8 rund, a w każdej z nich gracze, przez 4 tury, będą po kolei wystawiać po jednym swoim robotniku na dostępnym polu akcji. Pola rozdzielone są na cztery strefy i w czasie jednej rundy gracz może wysłać tylko po jednym do każdej z nich.
W strefie celów dobieramy, cóż, cele, za które będziemy punktować na koniec gry. Można więc łatwo policzyć, że grę skończymy z aż ośmioma kartami celów!
W strefie dzielnic gracze mogą dobrać nowy kafelek dzielnicy, który należy natychmiast umieścić przed sobą, stosując standardowe zasady sąsiadowania, jednocześnie pilnując by nie wyjść poza siatkę 3×3 kafle.
W strefie atrakcji gracze dobierają po 1 lub 2 kafelki dekoracji, które od razu umieszają na odpowiednich polach swoich dzielnic. Atrakcje na zielonym tle umieszczają na zielonych polach (parki), te na niebieskim na niebieskich (jeziora), a szare, na szarych (działki budowlane). Atrakcje te zapewnią punkty na koniec gry.
Ostatnia strefa to strefa budynków. Gracze dobierają tutaj widoczne budynki i umieszając je na właściwych działkach budowlanych w swoim obszarze gry. Można również kłaść budynki tego samego koloru na sobie, tworząc wieżowce, ale należy pamiętać, by nie były one wyższe niż 4 segmenty.
W czasie rozgrywki gracze będą się również ścigać o spełnienie wymagań rady miasta, które są wspólnymi celami dla wszystkich graczy, widocznymi na planszy wybranego miasta. Ten kto szybciej zrobi wskazany cel, dostanie więcej punktów na koniec gry.
Po zakończonej rundzie usuwane są z planszy pozostałe elementy, wyłożone nowe, a sama rozgrywka kończy się po 8 rundach. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.
Wariant dwuosobowy różni się tym, że rozgrywka trwa 4 rundy, a w każdej z nich gracze wykładają po 8 robotników (po dwa per strefa).