Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Diablo II Resurrected — nostalgiczne spojrzenie na betę

Mateusz Tabędzki

25/08/2021

Gdy dowiedziałem się, że ma wyjść odświeżona wersja jednej z głównych gier mojego dzieciństwa, musiałem dorwać się do beta testów tego tytułu! Mowa oczywiście o Diablo II, grze przy której spędziłem mnóstwo godzin w domu, na moim starym PC, w osiedlowej kafejce internetowej, a także na battlenecie gdy już miałem zamontowane stałe łącze.

Powróćmy więc do Sanktuarium! Po kilkunastu latach przerwy.

Witaj podróżniku! Dobrego dnia!

Co można przetestować w becie gry? To chyba najważniejsze pytanie, na które należy odpowiedzieć już na samym początku!

W testach, które aktualnie mają miejsce, możemy  zagrać 5 postaciami oraz przejść I oraz II akt. Niedostępnymi bohaterami jest Zabójczyni oraz Nekromanta, mamy jednak do użytku Druida, co pokazuje że gra jest od razu z wbudowanym dodatkiem. Widać to też w trakcie przechodzenia kolejnych krain, przedmioty mają gniazda, do których wypadają runy i klejnoty z potworów.


Diablo, Pan Grozy

Jest coś o czym jeszcze trzeba wspomnieć, a mianowicie o przerywnikach filmowych. Zostało odświeżone i praktycznie niezmienione, dalej trzymają wysoki poziom i mocny, mroczny klimat. Cutscenki występujące w Diablo to dla mnie prawdziwy majstersztyk, właściwie można by zamiast gry zrobić pełnometrażowy film i byłoby to chyba lepsze wyjście! Ale to oczywiście moje zdanie 😉

Zmieniony też został interfejs oraz menu gry, odświeżono nawet czcionkę, która lepiej sobie radzi z naszymi polskimi znakami i jest bardziej czytelna.  Czułem się przez chwilę jakbym odpalał jakiegoś MMORPGa pokroju WOWa, ale to tylko stare dobre Diablo!


Zostań na chwilę i posłuchaj!

Przejdźmy trochę już do samej gry i rozgrywki, tytuł prezentuje się pięknie, zwłaszcza graficznie. Odświeżony wygląd, ale wciąż trzymający mroczny i ponury klimat świata spustoszonego przez zło. Granie w nocy, przy zgaszonym świetle i z dźwiękiem na słuchawkach to prawdziwy powrót do przeszłości. Aż ciarki przechodzą, świetna robota Blizzard!

Gdy w otwierałem portal do Tristram aby uratować Decarda Caina, poszukiwałem Andariel w katakumbach albo Kostki Horadrimów na pustyni, czułem się jakbym znowu miał kilkanaście lat. Gra wcale nie została zmieniona fabularnie, nawet dialogi są chyba cały czas te same u NPCów, ktoś inny może uznać to za minus, ale po co zmieniać coś co jest doskonałe?


Nie w mieście!

Beta w której brałem udział odbyła się w dwóch częściach, zamknięta weekend 14-15 sierpnia oraz otwarta 21-22 tydzień później. Zdążyłem przejść czarodziejką pierwsze dwa dostępne akty, grając tylko solo a także paladynem do początku drugiego.

Czarodziejką grałem pod ogień, bardzo przyjemnie i łatwo przechodziło się ponownie przez kolejne lokacje Sanktuarium. Muszę przyznać, że poziom trudności chyba został lekko podniesiony, albo po prostu grało się łatwiej za dzieciaka 😉 Frajda jednak wciąż ta sama!


Kostka Horadrimów to wielki skarb!

Gdy grałem sobie spokojnie podczas bety zdarzyła się ciekawa sytuacja, którą wam przybliżę. Tak jak wspomniałem wcześniej, przechodziłem czarodziejką solo dostępne akty, aż tu nagle do mojej gry dołączył nowy gracz. Spojrzałem na nazwę gry, która zostaje założona automatycznie wraz z hasłem i pomyślałem HAKER, jak ktoś mógł mi dołączyć do rozgrywki?

Wyszedłem pośpiesznie z gry i założyłem nową (tak zupełnie opcji single player, jak kiedyś, nie ma), a po chwili dołączyła ta sama osoba do mojej rozgrywki. O CO CHODZI?

Okazało się, że to kolega, który też miał dostęp do bety, dołączył po prostu do gry. Bo jest taka możliwość, bez żadnego zapytania, znajomości hasła i dodatkowo z automatu dołącza do drużyny na serwerze. Dziwna sprawa, ale odetchnąłem z ulgą, przed utratą cennych przedmiotów 😉


Wrażenia z rozgrywki, podsumowanie

Teraz gdy kończę ten tekst, dostęp do bety jest zablokowany a do premiery zostały 4 tygodnie. Czy gra Diablo II Resurrected jest dobra i warto zapłacić ponownie za to samo? Ciężko powiedzieć, ja na pewno nie zamierzam kupować tej gry na premierę za ponad 150zł na PC. Rozumiem, że to są normalne ceny gier, jednak tak jakby już mam ten tytuł. Chociaż bawiłem się wiele godzin na battlenet i wiem, że spędziłbym dobrze czas ponownie to poczekam po prostu na jakiś fajny rabat, sama odświeżona grafika i kilka usprawnień nie są dla mnie warte aż tyle 😉

Plusy
piękna odświeżona grafika
większa skrzynka na przedmioty
nowa jakość cutscenek <3
nowy interfejs multiplayer
Minusy
wszystko po staremu 😉
wysoka cena "za to samo"
wciąż bugi z klinowaniem się najemników


Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Marvel United powraca, przedstawiając nam tym razem garść Spider-Manów z różnych uniwersów! Sprawdźmy, czy gra nadal bawi, tak jak bawiły poprzednie odsłony!

Dice&Bones nie przestaje wydawać fajne tytuły. Sprawdźmy zatem jak wypada boop. – mała, niepozorna gra dwuosobowa o wykładaniu kotów na kołderce!