Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Recenzja: Blood Rage — Wikingowie do Valhalli
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Blood Rage — Wikingowie do Valhalli

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Kilka słów więcej o GE3K Events

GE3K Events jest projektem hobbystycznym, który powstał w odpowiedzi na wydarzenia pamiętnego roku 2020. Od marca w kraju wprowadzono lockdown oraz stan pandemiczny. Zamknięto ośrodki kultury i rozrywki, całą gastronomię oraz ograniczono działanie wielu innych firm. Dlatego też nasze początku to charytatywne turnieje online.

Teraz gdy wszystko wróciło do normy, GE3K Events jest planem na przyszłość postpandemiczną, gdzie jest silna chęć tworzenia wydarzeń w różnych miejscach, w wielu lokalach i nie tylko, w miejscach, gdzie można dotrzeć do nowych osób, do lokalsów którzy jeszcze nie poznali tego wspaniałego geekowego świata pełnego gier, filmów, komiksów i szeroko pojętej fantastyki. Bierzemy udział w festiwalach i większych inicjatywach, tworząc strefy gier planszowych dla setek uczestników!

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samej idei projektu, koniecznie obejrzyj wywiady z założycielem GE3K Events – Mateuszem Tabędzkim z września 2021 oraz najnowszy z prawie całą ekipą redakcyjną, czyli Kasią, Edytą i Darią z czerwca 2023. W rozmowach poruszamy wiele ciekawych tematów, mówimy trochę o przeszłości, a także o tym jak to się wszystko zaczęło i od czego najlepiej zacząć jeśli ma się chęć robić growe spotkania na mieście 😉

Mateusz Tabędzki - założyciel

Maj 2017 można przyjąć jako początek mojej przygody z grami planszowymi, rpgami, turniejami od strony eventowej. Wpierw związany byłem z Gdańską Cybermachiną, lokalem dla graczy. Pierwszymi wydarzeniami, jakie organizowałem były Kominki Hearthstone, tak zwane Firesides Gathering. Odbywały się regularnie w niedzielę, skupiając kilkudziesięciu karciarzy z całego Trójmiasta i okolicy.

Do puli organizowanych przez mnie wydarzeń szybko dołączyły klimatyczne quizy z wiedzy o grach oraz turnieje planszówek. Nie można również zapomnieć o spotkaniach tematycznych, takich jak spotkania Pyrkonowiczów, wspólne wyjścia do kina czy Speed NERDatingi gdzie uczestnicy mogli poznać się, grając w szybkie gry planszowe.

We wrześniu 2018 otwarta została Gdyńska Cybermachina, drugi lokal dla tych mieszkańców Trójmiasta, którzy do centrum Gdańska mieli trochę za daleko. Tu również pracowałem pełną parą, dając z siebie 100%, kreatywnie wymyślając eventy dla obu miejscówek. To czas, w którym odbywały się po 3-4 wydarzenia każdego tygodnia. Sporo pracy, ale super efekt – mnóstwo zadowolonych gości i nowe znajomości!

Sierpień 2019 to miesiąc wielu zmian, prywatnych jak przeprowadzka, ale i tych związanych z nową pracą. Otworzył się Next LVL, mała klimatyczna miejscówka w Oliwie, z dala od zgiełku centrum miasta, a więc lokal, do którego niełatwo było trafić z przypadku. Świeży projekt, trudne wyzwania związane z rozkręcaniem nowego miejsca na mapie Trójmiasta, ale i mnóstwo chęci i zapał do pracy. Zapał, który ostudziła pandemia, ale dzięki niej wyklarował się własny pomysł i projekt na większe granie.

Tak narodził się GE3K Events 😉

Edyta Dzwonkowska

Jestem absolwentką kierunku „Informatyka i Ekonometria” na Uniwersytecie Gdańskim, a na co dzień pracuję jako analityk ze zbiorami danych.
Moja przygoda z planszówkami zaczęła się już w najmłodszych latach, gdzie na każde okazje czy święta otrzymywałam grę planszową i puzzle. Do pierwszej kolekcji z czasów dzieciństwa trafił oczywiście Eurobiznes, Rummikub czy Piranie atakują! Do grania powróciłam na studiach. Właśnie tam, zupełnie przypadkiem, poznałam świetnych ludzi z koła naukowego, z którymi chodziłam również na planszówki. Graliśmy głównie w tytuły imprezowe, chociaż zdarzały się i te strategiczne. Z czasem wyjścia te stały się planszową tradycją. Teraz gram głównie na eventach lub w domowym zaciszu, gdzie na stół wpadają już ambitniejsze tytuły, głównie euro i strategie 🙂 Na studiach zaczęliśmy od Dixita, 5 sekund, a następnie Catana wraz z dodatkami, zaraz po którym przyszła pora na Carcassone. Wraz z poznawaniem kolejnych tytułów wzrosła moja sympatia do gier kościanych, które stale zajmują u mnie pierwsze miejsce. W zdecydowanej topce widnieją takie tytuły jak Zamki Burgundii, Woodcraft czy Karczma pod pękatym kuflem. Wciąż chętnie poznaję nowe oraz te bardziej zaawansowane pozycje.
Na wydarzeniach “Gry planszowe z nauką zasad” (i nie tylko) można spotkać mnie jako animatorkę stolika 🙂

Katarzyna Olech

Jestem absolwentką kierunku Inżynieria Środowiska na Politechnice Gdańskiej. Obecnie pracuję w biurze projektowym. Pierwsze gry z dzieciństwa to Cluedo oraz Labirynt. Jednak moje zamiłowanie do planszówek pojawiło się lata później, gdy poznałam 7 Cudów Świata i Takenoko. Potem był Small World, Pandemia i worek z planszówkami się otworzył. Od tamtej pory poznałam ponad 200 tytułów, od imprezówek, przez gry rodzinne, aż po cięższe tytuły dla wprawionych graczy. Planuję poznać jeszcze więcej planszówek i utworzyć porządną kolekcję, w której znajdą się gry dla każdego! Najczęściej gram w gry karciane i deck buildingowe, jednak równie dobrze bawię się przy innych mechanikach. Klimatycznie najbliżej mi do tematyki starożytnej (7 Cudów Świata, Na chwałę Rzymu!, Cywilizacja: Poprzez wieki) oraz gier przygodowych (Nemesis, Zaginiona Wyspa Arnak). Moimi ulubionymi grami są Tzolk’in i wszystkie odmiany Brzdęk’a! Na stronie możecie przeczytać moje recenzje, a na wydarzeniach GE3Ka: Nauka gier planszowych! spotkacie mnie jako animatora 🙂

Cześć, mam na imię Krystian, swoją przygodę z nowoczesnymi planszówkami zacząłem w 2017 roku od gry 7 Cudów Świata. Zagram w każdą planszówkę, chociaż preferuje te bardziej zaawansowane niż lżejsze. Jestem bardziej team Euro niż Ameri, a najbardziej lubię gry Area Control. Nie ukrywam, że jestem psychofanem wydawnictwa Portal Games, uwielbiam ich gry. Od maja 2022 roku postanowiłem dzielić się swoją pasją i założyłem profil na Tik Toku “Gram w planszówki“. Dlaczego akurat jestem na Tik Toku, a nie np. YouTube? Po pierwsze na Youtube jest już zbyt dużo recenzentów i ciężko się wybić. Po drugie na Youtube trzeba wydać więcej kasy na kamery i sprzęty. Ja zaczynałem, tylko od telefonu. Z czasem dokupiłem sobie lepszy telefon, softboxa, statyw i mikrofon, dlatego nie polecam oglądać moich starych Tik Toków (zostawiłem je na pamiątkę). W 2023 udało mi się przekroczyć 1000 obserwujących i zrobiłem swojego pierwszego live, wtedy okazało się, że ktoś mnie ogląda 😉 Oprócz transmisji live, możecie zobaczyć na moim kanale szybkie prezentacje gier, a czasem i Tik Tokowe trendy z grami.
Tak na koniec, bo wiem, że wielu z was nie ma Tik Toka. Naprawdę zachęcam spojrzeć na te medium jest tam wiele planszówkowych świrów, którzy robią świetne materiały.

Kamil Zdunek

Kamil – człowiek od wszystkiego: porozkłada, potłumaczy, pogra, do tego posprząta po wszystkim.
Absolwent UG na kierunku Informatyka. Od początku studiów związany z Gdańskiem a rodowicie Elblążanin.
Profesjonalnie animować zacząłem z początkiem 2022r. Swoją kolekcję nieprzerwanie powiększam od kilkunastu lat.
Spotkacie mnie na przeróżnych wydarzeniach planszówkowych w trójmieście jak i festiwalowych strefach gier.
Rozbieżność preferowanych gier jest bardzo duża, od prostych karcianek po ciężkie euro, od przesiąkniętych negatywną interackją po w pełni kooperacyjne.
Do zobaczenia przy stole!

Miłosz Murawski

Absolwent kierunku technologia chemiczna na Politechnice Gdańskiej. Obecnie pracuję jako prywaty nauczyciel chemii i matematyki. Przygodę z grami planszowymi rozpocząłem na studiach. Zaczynałem od takich tytułów jak Alchemicy, Cyklady czy Blood Rage. Poznając kolejne tytuły okazało się, że najbardziej lubię euro gry. Jestem ich wiernym fanem. Znajomi wiedzą, że nie lubię kości oraz tytułów, w których to one decydują o wyniku gry. Nie znaczy to jednak, że nie zagram w Zamki Burgundii czy Tekhenu. Współtworzę wraz z Mateuszem wydarzenie pt. gry planszowe z nauką zasad, które organizujemy na terenie Trójmiasta. Próbuję swoich sił także w projektowaniu gier. Mam w głowie wiele pomysłów – być może któryś zostanie w przyszłości zrealizowany i wydany.

Kryspin Kras

Z jakiegoś powodu wszyscy piszą o swoich Alma Mater, więc napomknę, że ukończyłem Informatykę Stosowaną na AGH w Krakowie 🙂 Kierunek mocno mnie zbliżył do fanów gier wideo, a stamtąd już rzut beretem do wspólnych wyjść do popularnych w ówczesnych czasach knajp growych: najpierw do pogrania na konsoli, a później w planszówki. Bakcyla złapałem grając w… Carcassonne! Tak mnie zachwyciła ta niepozorna gierka, że zaraz kupiłem swoją kopię i trzymałem ją baaaardzo długo w swojej kolekcji. Potem już poleciało: planszówkowi znajomi, wychodzenie na granie, zapraszanie do siebie… Na początku bardzo mnie zachwycały gry pokroju Small World (kochałem tę grę na zabój) czy Wsiąść do Pociągu Europa, i szczerze powiedziawszy, to nadal mnie te gry zachwycają 😃 Lubię tytuły i lżejsze i cięższe, gdzie w ostateczności najbardziej preferuję te „pośrednie”. Obojętnie, czy mówimy o karciance, worker placement, dudes on a map, czy po prostu o grach abstrakcyjnych, suchym jak pieprz euro czy fajnej grze z klimatem. Jedynie średnio lubię kooperacyjne gry, ale to dlatego, że czasem za bardzo się rządzę przy stole… Najczęściej możecie mnie spotkać w Gdańsku na eventach GE3Ka gdzie zawsze bardzo chętnie (choć czasem chaotycznie) wytłumaczę gry i wspólnie zasiądę do rozgrywki!

Michał Laskowski

Miłośnik grania i pisania o RPG. Interesują go zarówno gry głównego nurtu jak i kombinowanie ze stylem i formą erpegowego medium. Współtwórca grupy artystycznej fobium industries – tworzymy wspólnie scenariusze oraz gry z pewnymi amatorskimi sukcesami min. nagroda główna i wyróżnienia w konkursie Quentin oraz publikacje w magazynach Gwiezdny Pirat czy Magia i Miecz. W ramach wygranej w konkursie Rzut na inicjatywę 2 opublikowany drukiem został nasz autorski system Fobium: Compendium Maleficarum. Do grania eventowego zapalił się od czasu uczestnictwa w jednym z warszawskich “Czas na przygodę”, dzisiaj nie opuszcza prawie żadnego rpgmeet’a.

Chcesz dołaczyć do ekipy? 😉