Recenzja: Najlepsza gra o psach 2 — nowa odsłona serii
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Najlepsza gra o psach 2 — nowa odsłona serii

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Wydarzenie Na mieście
poprzedni slajd
następny slajd

Kilka słów więcej o GE3K Events

GE3K Events jest projektem hobbystycznym, który powstał w odpowiedzi na wydarzenia pamiętnego roku 2020. Od marca w kraju wprowadzono lockdown oraz stan pandemiczny. Zamknięto ośrodki kultury i rozrywki, całą gastronomię oraz ograniczono działanie wielu innych firm. Dlatego też nasze początku to charytatywne turnieje online.

Teraz gdy wszystko powoli wraca do normy, GE3k Events jest planem na przyszłość postpandemiczną, gdzie jest silna chęć tworzenia wydarzeń w różnych miejscach, w wielu lokalach i nie tylko, w miejscach gdzie można dotrzeć do nowych osób, do lokalsów którzy jeszcze nie poznali tego wspaniałego geekowego świata pełnego gier, filmów, komiksów i szeroko pojętej fantastyki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samej idei projektu obejrzyj wywiad z założycielem GE3K Events – Mateuszem Tabędzkim. W rozmowie poruszamy wiele ciekawych tematów, mówimy trochę o przeszłości, a także o tym jak to się wszystko zaczęło i od czego najlepiej zacząć jeśli ma się chęć robić growe spotkania na mieście 😉

Mateusz Tabędzki - założyciel

Maj 2017 można przyjąć jako początek mojej przygody z grami planszowymi, rpgami, turniejami od strony eventowej. Wpierw związany byłem z Gdańską Cybermachiną, lokalem dla graczy. Pierwszymi wydarzeniami, jakie organizowałem były Kominki Hearthstone, tak zwane Firesides Gathering. Odbywały się regularnie w niedzielę, skupiając kilkudziesięciu karciarzy z całego Trójmiasta i okolicy.

Do puli organizowanych przez mnie wydarzeń szybko dołączyły klimatyczne quizy z wiedzy o grach oraz turnieje planszówek. Nie można również zapomnieć o spotkaniach tematycznych, takich jak spotkania Pyrkonowiczów, wspólne wyjścia do kina czy Speed NERDatingi gdzie uczestnicy mogli poznać się, grając w szybkie gry planszowe.

We wrześniu 2018 otwarta została Gdyńska Cybermachina, drugi lokal dla tych mieszkańców Trójmiasta, którzy do centrum Gdańska mieli trochę za daleko. Tu również pracowałem pełną parą, dając z siebie 100%, kreatywnie wymyślając eventy dla obu miejscówek. To czas, w którym odbywały się po 3-4 wydarzenia każdego tygodnia. Sporo pracy, ale efekt – mnóstwo zadowolonych gości i nowe znajomości!

Sierpień 2019 to miesiąc wielu zmian, prywatnych jak przeprowadzka, ale i tych związanych z nową pracą. Otworzył się Next LVL, mała klimatyczna miejscówka w Oliwie, z dala od zgiełku centrum miasta, do której niełatwo było trafić z przypadku. Świeży projekt, trudne wyzwania związane z rozkręcaniem nowego miejsca na mapie Trójmiasta, ale chęci i zapał ogromny. Zapał, który ostudziła pandemia, ale dzięki niej wyklarował się własny pomysł i projekt na większe granie.

Tak narodził się GE3K Events 😉

Edyta Dzwonkowska

Jestem absolwentką kierunku „Informatyka i Ekonometria” na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie pracuję w branży badań klinicznych.
Moja przygoda z planszówkami zaczęła się już w najmłodszych latach, gdzie na każde okazje czy święta otrzymywałam jakąś grę planszową i puzzle. Do pierwszej kolekcji z czasów dzieciństwa trafił oczywiście Eurobiznes, Rummikub czy Piranie atakują! Do grania powróciłam na studiach. Właśnie tam, zupełnie przypadkiem, poznałam ludzi z koła naukowego, którzy po każdym spotkaniu koła szli na kolejne – spotkanie planszówkowe. Graliśmy głównie w imprezówki, chociaż zdarzały się i strategiczne tytuły. Te wyjścia stały się naszą planszową tradycją. Po studiach wciąż spotykamy się już w domowym zaciszu na wspólne granie, a na stół wpadają ambitniejsze tytuły, głównie euro i strategie 🙂 Na studiach zaczęliśmy od Dixita, 5 sekund, a następnie Catana wraz z dodatkami, zaraz po którym przyszła pora na Carcassone. Wraz z poznawaniem kolejnych tytułów wzrosła moja sympatia do gier kościanych, które stale zajmują u mnie pierwsze miejsce. W zdecydowanej topce widnieją takie tytuły jak Zamki Burgundii, Karczma pod pękatym kuflem oraz Sagrada. Wciąż chętnie poznaję nowe oraz bardziej zaawansowane pozycje.
Na wydarzeniach „Gry planszowe z nauką zasad” można spotkać mnie jako animatorkę stolika 🙂

Katarzyna Olech

Jestem absolwentką kierunku Inżynieria Środowiska na Politechnice Gdańskiej. Obecnie pracuję w biurze projektowym. Pierwsze gry z dzieciństwa to Cluedo oraz Labirynt. Jednak moje zamiłowanie do planszówek pojawiło się lata później, gdy poznałam 7 Cudów Świata i Takenoko. Potem był Small World, Pandemia i worek z planszówkami się otworzył. Od tamtej pory poznałam ponad 200 tytułów, od imprezówek, przez gry rodzinne, aż po cięższe tytuły dla wprawionych graczy. Planuję poznać jeszcze więcej planszówek i utworzyć porządną kolekcję, w której znajdą się gry dla każdego! Najczęściej gram w gry karciane i deck buildingowe, jednak równie dobrze bawię się przy innych mechanikach. Klimatycznie najbliżej mi do tematyki starożytnej (7 Cudów Świata, Na chwałę Rzymu!, Cywilizacja: Poprzez wieki) oraz gier przygodowych (Nemesis, Zaginiona Wyspa Arnak). Moimi ulubionymi grami są Tzolk’in i wszystkie odmiany Brzdęk’a! Na stronie możecie przeczytać moje recenzje, a na wydarzeniach GE3Ka: Nauka gier planszowych! spotkacie mnie jako animatora 🙂

Daria Raczkowska

Mam na imię Daria, skończyłam Technologie Energii Odnawialnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od dziecka lubiłam układać puzzle i często z rodziną graliśmy w proste, podstawowe gry, myślę że znane wszystkim. Z poważnymi planszówkami spotkałam się dopiero w 2019 roku na Pol’and’Rock Festiwal, gdzie poznałam, do dziś moją ulubioną – Sagradę. Po powrocie z festiwalu, do czasu pandemii, uczestniczyłam w spotkaniach organizowanych przez warszawską grupę planszówkową –Fani Gier, a po przeprowadzce do Gdańska w 2021, regularnie brałam udział w wydarzeniach GE3K Events: Nauka gier planszowych! Dzięki temu miałam możliwość poznać takie tytuły jak: Siedem Cudów, Kamienna Mandala, Reef, Istambul, Pandemic, Brzdęk, Carcassone i wiele innych. Z czasem odważyłam się nawet na cięższe tytuły jak Teraformacja Marsa. Najbardziej lubię gry z elementem losowości, takie gdzie trzeba trochę pomyśleć. Negatywne interakcje nie są dla mnie – wszystkim życzę jak najlepiej nawet, gdy walczę o swoje punkty zwycięstwa 😉

Agata Radomska

Pozytywnie zakręcona pasjonatka gier planszowych😁 Zawodowo związana z bankowością. Jeśli akurat nie jestem przy planszy to zapewne śmigam na rowerze, podziwiam morze z kubkiem dobrej kawy albo piekę i dekoruje pierniki! Nowoczesne gry planszowe poznałam dopiero w pandemii, no i przepadłam! Z konieczności izolacji na stół wleciały tytuły głównie 2 osobowe takie jak 7 Cudów Świata Pojedynek, Terraformacja Marsa (do dziś gram w nią tylko w 2!) i gra która skradła moje serce ❤️ i kocham ją niezmiennie od lat, czyli Star Wars Rebelia. Uwielbiam gry z dużą dawką interakcji, zwłaszcza tej negatywnej 😁, z piękną oprawą i z małą ilością losowości, ale.. każdy kto mnie zna- doskonale wie, że dobre towarzystwo i atmosfera którą razem tworzymy są niezmiennie moim priorytetem. Wtedy zagram we wszystko! Na stronie przeczytacie moje recenzje, a jeśli na FB i Instagramie GE3K-a zobaczycie memy i kontrowersyjne pytania- to na 98% będą moje 😉 Dodatkowo, jeśli na wydarzeniach ktoś zacznie Was zagadywać, robić bumerangi i zdjęcia- to już bankowo będę ja 😃 Do zobaczenia!

Miłosz Murawski

Absolwent kierunku technologia chemiczna na Politechnice Gdańskiej. Obecnie pracuję jako prywaty nauczyciel chemii i matematyki. Przygodę z grami planszowymi rozpocząłem na studiach. Zaczynałem od takich tytułów jak Alchemicy, Cyklady czy Blood Rage. Poznając kolejne tytuły okazało się, że najbardziej lubię euro gry. Jestem ich wiernym fanem. Znajomi wiedzą, że nie lubię kości oraz tytułów, w których to one decydują o wyniku gry. Nie znaczy to jednak, że nie zagram w Zamki Burgundii czy Tekhenu. Współtworzę wraz z Mateuszem wydarzenie pt. gry planszowe z nauką zasad, które organizujemy na terenie Trójmiasta. Próbuję swoich sił także w projektowaniu gier. Mam w głowie wiele pomysłów – być może któryś zostanie w przyszłości zrealizowany i wydany.

Michał Laskowski

Miłośnik grania i pisania o RPG. Interesują go zarówno gry głównego nurtu jak i kombinowanie ze stylem i formą erpegowego medium. Współtwórca grupy artystycznej fobium industries – tworzymy wspólnie scenariusze oraz gry z pewnymi amatorskimi sukcesami min. nagroda główna i wyróżnienia w konkursie Quentin oraz publikacje w magazynach Gwiezdny Pirat czy Magia i Miecz. W ramach wygranej w konkursie Rzut na inicjatywę 2 opublikowany drukiem został nasz autorski system Fobium: Compendium Maleficarum. Do grania eventowego zapalił się od czasu uczestnictwa w jednym z warszawskich “Czas na przygodę”, dzisiaj nie opuszcza prawie żadnego rpgmeet’a.