Recenzja: Chipsy – chrupiąca gra imprezowa!
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Chipsy – chrupiąca gra imprezowa!

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Wydarzenie Na mieście
Wydarzenie Na mieście
Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Kilka słów więcej o GE3K Events

GE3K Events jest projektem hobbystycznym, który powstał w odpowiedzi na wydarzenia pamiętnego roku 2020. Od marca w kraju wprowadzono lockdown oraz stan pandemiczny. Zamknięto ośrodki kultury i rozrywki, całą gastronomię oraz ograniczono działanie wielu innych firm. Dlatego też nasze początku to charytatywne turnieje online.

Teraz gdy wszystko powoli wraca do normy, GE3k Events jest planem na przyszłość postpandemiczną, gdzie jest silna chęć tworzenia wydarzeń w różnych miejscach, w wielu lokalach i nie tylko, w miejscach gdzie można dotrzeć do nowych osób, do lokalsów którzy jeszcze nie poznali tego wspaniałego geekowego świata pełnego gier, filmów, komiksów i szeroko pojętej fantastyki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samej idei projektu obejrzyj wywiad z założycielem GE3K Events – Mateuszem Tabędzkim. W rozmowie poruszamy wiele ciekawych tematów, mówimy trochę o przeszłości, a także o tym jak to się wszystko zaczęło i od czego najlepiej zacząć jeśli ma się chęć robić growe spotkania na mieście 😉

Mateusz Tabędzki - założyciel

Maj 2017 można przyjąć jako początek mojej przygody z grami planszowymi, rpgami, turniejami od strony eventowej. Wpierw związany byłem z gdańską Cybermachiną, lokalem dla graczy. Pierwszymi wydarzeniami, jakie organizowałem były Kominki Hearthstone, tak zwane Firesides Gathering. Odbywały się regularnie w niedzielę, skupiając kilkudziesięciu karciarzy z całego Trójmiasta i okolicy.

Do puli organizowanych przez mnie wydarzeń szybko dołączyły klimatyczne quizy z wiedzy o grach oraz turnieje planszówek. Nie można również zapomnieć o spotkaniach tematycznych, takich jak spotkania Pyrkonowiczów, wspólne wyjścia do kina czy Speed NERDatingi gdzie uczestnicy mogli poznać się, grając w szybkie gry planszowe.

We wrześniu 2018 otwarta została gdyńska Cybermachina, drugi lokal dla tych mieszkańców Trójmiasta, którzy do centrum Gdańska mieli trochę za daleko. Tu również pracowałem pełną parą, dając z siebie 100%, kreatywnie wymyślając eventy dla obu miejscówek. To czas, w którym odbywały się po 3-4 wydarzenia każdego tygodnia. Sporo pracy, ale efekt – mnóstwo zadowolonych gości i nowe znajomości!

Sierpień 2019 to miesiąc wielu zmian, prywatnych jak przeprowadzka, ale i tych związanych z nową pracą. Otworzył się Next LVL, mała klimatyczna miejscówka w Oliwie, z dala od zgiełku centrum miasta, do której niełatwo było trafić z przypadku. Świeży projekt, trudne wyzwania związane z rozkręcaniem nowego miejsca na mapie Trójmiasta, ale chęci i zapał ogromny. Zapał, który ostudziła pandemia, ale dzięki niej wyklarował się własny pomysł i projekt na większe granie.

Tak narodził się GE3K Events 😉

Edyta Dzwonkowska

Jestem absolwentką kierunku „Informatyka i Ekonometria” na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie pracuję w branży badań klinicznych.
Moja przygoda z planszówkami zaczęła się już w najmłodszych latach, gdzie na każde okazje czy święta otrzymywałam jakąś grę planszową i puzzle. Do pierwszej kolekcji z czasów dzieciństwa trafił oczywiście Eurobiznes, Rummikub czy Piranie atakują! Do grania powróciłam na studiach. Właśnie tam, zupełnie przypadkiem, poznałam ludzi z koła naukowego, którzy po każdym spotkaniu koła szli na kolejne – spotkanie planszówkowe. Graliśmy głównie w imprezówki, chociaż zdarzały się i strategiczne tytuły. Te wyjścia stały się naszą planszową tradycją. Po studiach wciąż spotykamy się już w domowym zaciszu na wspólne granie, a na stół wpadają ambitniejsze tytuły, głównie euro i strategie 🙂 Na studiach zaczęliśmy od Dixita, 5 sekund, a następnie Catana wraz z dodatkami, zaraz po którym przyszła pora na Carcassone. Wraz z poznawaniem kolejnych tytułów wzrosła moja sympatia do gier kościanych, które stale zajmują u mnie pierwsze miejsce. W zdecydowanej topce widnieją takie tytuły jak Zamki Burgundii, Karczma pod pękatym kuflem oraz Sagrada. Wciąż chętnie poznaję nowe oraz bardziej zaawansowane pozycje.
Na wydarzeniach „Gry planszowe z nauką zasad” można spotkać mnie jako animatorkę stolika 🙂

Katarzyna Olech

Jestem absolwentką kierunku Inżynieria Środowiska na Politechnice Gdańskiej. Obecnie pracuję w biurze projektowym. Pierwsze gry z dzieciństwa to Cluedo oraz Labirynt. Jednak moje zamiłowanie do planszówek pojawiło się lata później, gdy poznałam 7 Cudów Świata i Takenoko. Potem był Small World, Pandemia i worek z planszówkami się otworzył. Od tamtej pory poznałam ponad 200 tytułów, od imprezówek, przez gry rodzinne, aż po cięższe tytuły dla wprawionych graczy. Planuję poznać jeszcze więcej planszówek i utworzyć porządną kolekcję, w której znajdą się gry dla każdego! Najczęściej gram w gry karciane i deck buildingowe, jednak równie dobrze bawię się przy innych mechanikach. Klimatycznie najbliżej mi do tematyki starożytnej (7 Cudów Świata, Na chwałę Rzymu!, Cywilizacja: Poprzez wieki) oraz gier przygodowych (Nemesis, Zaginiona Wyspa Arnak). Moimi ulubionymi grami są Tzolk’in i wszystkie odmiany Brzdęk’a! Na stronie możecie przeczytać moje recenzje, a na wydarzeniach GE3Ka: Nauka gier planszowych! spotkacie mnie jako animatora 🙂

Daria Raczkowska

Mam na imię Daria, skończyłam Technologie Energii Odnawialnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od dziecka lubiłam układać puzzle i często z rodziną graliśmy w proste, podstawowe gry, myślę że znane wszystkim. Z poważnymi planszówkami spotkałam się dopiero w 2019 roku na Pol’and’Rock Festiwal, gdzie poznałam, do dziś moją ulubioną – Sagradę. Po powrocie z festiwalu, do czasu pandemii, uczestniczyłam w spotkaniach organizowanych przez warszawską grupę planszówkową –Fani Gier, a po przeprowadzce do Gdańska w 2021, regularnie brałam udział w wydarzeniach GE3K Events: Nauka gier planszowych! Dzięki temu miałam możliwość poznać takie tytuły jak: Siedem Cudów, Kamienna Mandala, Reef, Istambul, Pandemic, Brzdęk, Carcassone i wiele innych. Z czasem odważyłam się nawet na cięższe tytuły jak Teraformacja Marsa. Najbardziej lubię gry z elementem losowości, takie gdzie trzeba trochę pomyśleć. Negatywne interakcje nie są dla mnie – wszystkim życzę jak najlepiej nawet, gdy walczę o swoje punkty zwycięstwa 😉

Miłosz Murawski

Absolwent kierunku technologia chemiczna na Politechnice Gdańskiej. Obecnie pracuję jako prywaty nauczyciel chemii i matematyki. Przygodę z grami planszowymi rozpocząłem na studiach. Zaczynałem od takich tytułów jak Alchemicy, Cyklady czy Blood Rage. Poznając kolejne tytuły okazało się, że najbardziej lubię euro gry. Jestem ich wiernym fanem. Znajomi wiedzą, że nie lubię kości oraz tytułów, w których to one decydują o wyniku gry. Nie znaczy to jednak, że nie zagram w Zamki Burgundii czy Tekhenu. Współtworzę wraz z Mateuszem wydarzenie pt. gry planszowe z nauką zasad, które organizujemy na terenie Trójmiasta. Próbuję swoich sił także w projektowaniu gier. Mam w głowie wiele pomysłów – być może któryś zostanie w przyszłości zrealizowany i wydany.

Michał Rzeczycki​

Hej, mam na imię Michał i dopiero zaczynam współpracę z tym szanownym gronem.
W ramach eventów organizowanych przez Naczelnego GE3Ka prowadzę sesje RPG na spotkaniach (głównie Warhammer 2ed, ale szykują się nowości) i raz zdarzyło mi się uczyć planszówek (nie miałem z kim grać w domu to się wpisałem xD). Teraz w ramach współpracy odpowiadać będę za kontakty z wydawnictwami RPG w naszym kraju.
Na spotkaniach ze mną (tych eRPeGowych) możecie spodziewać się dużej ilości improwizacji i nieszablonowości. Lubię zaskakiwać graczy, ale lepiej jak to Oni zaskoczą mnie 🙂.
Prywatnie mąż i ojciec, wybredny fanatyk fantasy, planszówkowicz, nerd, geek jak zwał tak zwał.
Do 2016r. Maniak komputerowy no ale wiecie, ślub, żona itp…. 🙂.

Bartłomiej Wiśniowski

Cześć! Bartek z tej strony!
Jestem absolwentem Akademii Marynarki Wojennej z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych. Przygodę ze światem RPG oraz gier planszowych zacząłem dawno temu. Mały, metalowy ork z Warhammera 40,000 zapoczątkował budowę pierwszej dioramy pod przyszłe bitwy. Zapach kleju do trawy, rozsierdzał skutecznie niezainteresowanych domowników a upaćkane ściany nie dawały mi oraz znajomemu szans na budowanie makiety nigdzie indziej niż w piwnicy. Wspomniany wcześniej kosmiczny grzyb, był też motorem do poznania świata bojowego młotka od strony RPG. Początkowo poznawałem go oczami gracza a finalnie zacząłem go poznawać jako MG. Czas mijał, magazynki w ciężkich bolterach w końcu się pokończyły a w ich miejsce, pojawiły się cienie które nie istnieją (tak-tak!). Zanurzyłem się głęboko w świecie WFRP i w nim spędziłem długie miesiące. Dzisiaj, ciężko mi jednoznacznie określić który ze światów lub systemów jest moim ulubionym. Najwięcej frajdy i przyjemności daje mi budowanie fikcji razem z graczami. Wychodzę z założenia, że historia opowiadana przy stole jest wspólna. Powinna dotyczyć każdego bohatera, ponieważ to oni, razem, żyją w tych wszystkich światach i je tworzą. Jeśli miałbym się zastanowić, jaki system jest tym jedynym, to systemy uniwersalne, OSRy oraz mechanika PbTA są dla mnie wyjątkowo kuszące i zawsze do nich zasiądę – nie tylko jako MG.
Co można zrobić, gdy doba kurczy się znacząco i nie ma czasu na nic innego czasu? Dołożyć sobie kolejne hobby – w moim wypadku: malowanie figurek do gier bitewnych czy RPG było jedynym słusznym posunięciem.
Jak znalazłem się u GE3K’ów? Pewnego dnia postanowiłem przyjść na organizowane przez nich spotkanie z sesjami RPG i zostałem na dłużej… 🙂

Maciej Komarnicki

Cześć, może i mam na imię Maciej, ale i tak wszyscy mówią mi Komar. Niedoszły biotechnolog, przyszły tłumacz, a obecnie pasjonat mitologii oraz gier wszelkiej maści. Nie pamiętam jak się zaczęła moja przygoda z planszówkami, ale musiało to być dosyć wcześnie, bo jeszcze pamiętam jak w wieku 10 lat grałem z babcią w Fortunę (takie stare, polskie Monopoly) i już wtedy uwielbiałem planszówki. Naturalnie, im byłem starszy, tym częściej sięgałem po nowe, ciekawsze gry. Miałem to szczęście, że wielu moich znajomych zawsze brało jakieś planszówki na zjazdy oazowe, więc miałem nie tylko w co, ale również z kim grać. W liceum wziąłem udział w kilku warsztatach tworzenia gier planszowych, a niedługo później mój przyjaciel wciągnął mnie w gry fabularne, które stały się dla mnie pasją niemal tak dużą jak mity. Z planszówek uwielbiam te bardziej skomplikowane tytuły (parę miesięcy temu kupiłem Tsukuyumi, ze wszystkim co dostępne, po rozegraniu jednej gry w tę grę) oraz gry z negatywną interakcją, a z erpegów najbardziej podobają mi się systemy z mechaniką wspierającą narrację i kreatywność graczy, takie jak Scion, Blades in the Dark oraz OHET, ale lubię prowadzić wszystko do czego znajdę/wymyślę fajną przygodę. Na wydarzeniach znajdziecie mnie przede wszystkim jako Mistrza Gry, ale w razie czego można mnie też spotkać na GE3Kowym discordzie jako moderatora 😉

Michał Laskowski

Miłośnik grania i pisania o RPG. Interesują go zarówno gry głównego nurtu jak i kombinowanie ze stylem i formą erpegowego medium. Współtwórca grupy artystycznej fobium industries – tworzymy wspólnie scenariusze oraz gry z pewnymi amatorskimi sukcesami min. nagroda główna i wyróżnienia w konkursie Quentin oraz publikacje w magazynach Gwiezdny Pirat czy Magia i Miecz. W ramach wygranej w konkursie Rzut na inicjatywę 2 opublikowany drukiem został nasz autorski system Fobium: Compendium Maleficarum. Do grania eventowego zapalił się od czasu uczestnictwa w jednym z warszawskich “Czas na przygodę”, dzisiaj nie opuszcza prawie żadnego rpgmeet’a.