Recenzja: Wyspy Tukana — wyznaczaj szlaki!
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Wyspy Tukana — wyznaczaj szlaki!

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Wydarzenie Na mieście
Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd
ge3k-pencil icon

Recenzje, relacje i przemyślenia GE3ka

Piszę o grach planszowych, karciankach i grach komputerowych, które ograłem i uważam za godne polecenia lub warte zwrócenia uwagi.
Przeczytasz nie tyle ich opisy i moje uwagi, ale również poznasz zasady gier, trochę tipów na strategie i tricków na innych graczy 😉
  Do tego znajdziesz tutaj recenzje z GE3Kowych wydarzeń i różnych festiwali, w których brałem udział.

Zapraszam do czytania i komentowania!

Wyspy Tukana

Wysypy Tukana to szybka i łatwa gra typu pen&paper. Jako gracze będziecie planować szlaki, aby ułatwić rodzimym mieszkancom podróże między wioskami i reliktami.

Dylematy

Myślicie, że wiecie o sobie wszystko i nic Was nie zaskoczy? Jeżeli pierwsza i druga część Dylematów za Wami, a mimo to wciąż się przyjaźnicie, oznacza to, że pora na kolejną część gry od wydawnictwa Rebel

Ry-bitwa

W niepewnych czasach, kiedy morza falują coraz mocniej, przyszedł czas na Ry-Bitwę. Nad jakim obszarem zdobędziecie kontrolę? Nam morzem, płycizną czy nad plażą? Czy da to Wam zwycięstwo?

Dylemat Wagonika

Okres letni to też przecież okres wakacyjny. A jak wakacje to imprezy. A jak imprezy to oczywiście gry imprezowe. Dzisiaj na warsztat bierzemy coś specjalnego, Dylemat Wagonika z dodatkiem Postacie i Modyfikatory.

Wielki Mur

Wielki Mur to kawał solidnego worker placementu. Nie jest to jednak takie typowe suche euro, można odnaleźć tu pewnego rodzaju klimat. Mechaniki spajają tytuł w jedno i ciekawie się ze sobą komponują.

Etherfields

Etherfields to kooperacyjna gra narracyjna, osadzona w świecie snu. W grze wcielamy się w wyjątkową postać i próbujemy odkryć kim jesteśmy i co tu robimy.

Knockdown

Knockdown od Awaken Realms Lite to seria gier, w których staniesz do pojedynku. Przygotuj się na nokaut, w którym zostanie sprawdzona Twoja faktyczna zręczność!

San Francisco

San Francisco to strategiczna gra osadzona w pierwszej połowie XX wieku. W tej epoce dynamicznego rozwoju wcielamy się w urbanistę, którego celem jest stworzenie najlepszego planu przebudowy miasta.

Labirynty

Labirynty: Początek drogi i Labirynty: Minotaur od NK, to bardzo ciekawy zestaw 14 łamigłówek (po 7 w każdej części). Twoim zadaniem będzie znalezienie drogi do wyjścia z kilkuwymiarowego labiryntu

Alarm w muzeum to łamigłówka logiczna od wydawnictwa Rebel wykorzystująca przezroczyste karty, które będziemy na siebie nakładać, tworząc wzory zabezpieczeń.