Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Recenzja
Harry Potter
i Czytacz Myśli

Mateusz Tabędzki

11/04/2024

Gier o tematyce Harrego Pottera trochę już się ukazało, jednak zdaniem większości wciąż nie ma dobrej planszówki, z fajnymi mechanikami, która mogłaby zainteresować wyjadaczy tego typu rozrywki. Czytacz Myśli wciąż nie jest taką grą, jest właściwie elektroniczną zabawką do samodzielnego poznawania świata młodego czarodzieja.

Czy to źle? W żadnym razie! Trzeba na ten tytuł spojrzeć w inny sposób, a warto to zaznaczyć od razu, ponieważ nasze recenzje mają pewien schemat – omawiamy elementy gry, zasady, skalowalność czy regrywalność – Harry Potter i Czytacz Myśli jest jednak elektroniczną grą quizową. Sprawdźmy więc, czym dokładnie jest ta interaktywna zabawka!

Zawartość pudełka z gra
Harry Potter i Czytacz Myśli

Gdy widzimy pierwszy raz pudełko z grą Harry Potter i Czytacz Myśli, to naszym oczom ukazuje się dosyć standardowa kolorystyka pudełka serii Wizarding World, czyli biało-złoty karton. Pudełko jednak jest w sumie jednorazowe, tak jak przy grze Dobble, w środku mamy elektroniczne urządzenia wystylizowane na Herb Hogwartu. Co jest na plus, w zestawie jest bateria, w sumie gra ma też tryb demo, więc na półce sklepowej jak znalazł!

W środku znajdziemy również instrukcję, która prezentuje wykaz 165 bohaterów i magicznych stworzeń, które znajdziemy w pamięci urządzenia. Na drugiej stronie instrukcji jednak jest coś o wiele ciekawszego – Tablica Trofeów! 22 wyzwania tematyczne, które przenoszą zabawę na wyższy poziom! Znajdź wszystkich Weasleyów czy odgadnij 4 założycieli Hogwartu to tylko dwa przykłady, które pokazują jak fajną zabawą będzie szukanie postaci przy użyciu Czytacza Myśli.

Skrót zasad gry
Harry Potter i Czytacz Myśli

Cała zabawa rozpoczyna się od włączenia urządzenia, jest ono zasilane na 3 baterie AAA, które są już w zestawie. U mnie wciąż działają 😉 Możecie na załączonym materiałach wideo, zobaczyć jak brzmi początek naszej przygody z zabawką Harry Potter i Czytacz Myśli.

Urządzenie poprosi nas o pomyślenie o bohaterze lub magicznym stworzeniu, a następnie zacznie serię pytań, na które możemy odpowiadać w następujący sposób, klikając odpowiednie przyciski:

Czerwony – NIE
Zielony – TAK
Żółty – NIE WIEM
Niebieski – ZALEŻY

W instrukcji znajdziemy również dwie dodatkowe opcje, ponowienie pytania – 2 razy żółty przycisk oraz zmiana odpowiedzi – 2 razy niebieski przycisk.

Urządzenie prowadzi również rejestracje naszych odgadniętych postaci, tak zwana Myślodsiewnia. Przytrzymując jednocześnie niebieski i żółty przycisk dowiemy się jakie i ile postaci udało się już odgadnąć.

Bardzo fajne dodatkowe funkcje, super że twórcy to zaimplementowali!

Tablica Trofeów
w grze Harry Potter i Czytacz Myśli

Na osoby akapit (w miejscu mechanik, skalowalności i regrywalności) zasługuje coś, co wynosi zabawę w Harry Potter i Czytacz Myśli na wyższy poziom!

Mowa o Tablicy Trofeów, którą znajdziecie na odwrocie instrukcji, ale jest również wbudowana w samo urządzenie! Wymaga to odpalenia Myślodsiewny według instrukcji z wcześniejszego akapitu. Tak jak wspominałem wcześniej, będziemy tu odgadywać na przykład wszystkich Założycieli Hogwartu czy inne powiązane ze sobą postacie, a następnie zaznaczać to na tablicy.

Wbudowany system Myślodsiewni do urządzenia pozwala nam dowiedzieć się, ile postaci odgadliśmy ogólnie lub przy konkretnym trofeum. To wszystko urozmaica bardzo zabawę, ponieważ bez tego mamy tutaj taką trochę solo wersję grania w Czółko albo w Zgadnij kto to? Dzięki Tablicy Trofeów staramy się zrealizować konkretne cele, specjalne wyzwania, próbujemy tak odpowiadać na pytania, aby nakierować urządzenie na konkretną postać. To bardzo ciekawa zabawa, oczywiście dla fana Harrego Pottera 😉

Wrażenia z rozgrywek
w Harry Potter i Czytacz Myśli

Już teoretycznie moja wrażenia dałoby się wywnioskować z poprzednich akapitów, zwłaszcza że nie jest to typowy tytuł, w którym przechodzimy kampanię czy też rozkładamy planszę i elementy, do kolejnej partyjki.

Harry Potter i Czytacz Myśli to po prostu fanowski gadżet, który raczej nie zainteresuje nikogo, oprócz fanów przygód młodego czarodzieja. Ciężko by się po prostu odpowiadało na pytania bez znajomości postaci, prawdę mówiąc czasem i ja mam problem z odpowiedziami na te pytania, a przeczytałem kilka razy książki, oglądam w kółko filmy, a nawet grałem w kilka gier cyfrowych na PC. Odpowiadanie źle na zadawane pytania skutkuje błędnym wynikiem końcowym i innym bohaterem, niż ten, o którym pomyśleliśmy.

Z drugiej jednak strony, nawet poprawne odpowiadanie na pytania, nie zawsze skutkuje poprawną postacią końcową i tutaj okazuje się, że Tablica Trofeów, to nie jest wcale takie łatwe osiągniecie! Oczywiście kilkukrotne z rzędu błędne wyniki końcowe, brak odpowiednich pytań (mechanika urządzenia widać, że idzie pewnym tokiem myślenia w zadawaniu pytań), może frustrować. Cóż, to tylko elektroniczna zabawka, a nie prawdziwy Czytacz Myśli 😉

Podsumowanie
Harry Potter i Czytacz Myśli

Magiczna zabawka od Rebela to bardzo zmyślne i fajnie zaprojektowanie urządzenie. Czytacz Myśli to coś, czym powinny zainteresować się młode czarownice i młodzi czarodzieje, zwłaszcza jeśli lubią gry quizowe oraz zabawę typu czółko czy zgadnij kto to. Bez Tablicy Trofeów i zapisów w Myślodsiewni nie wiem, czy bym polecał, ale z tymi dodatkami, jak najbardziej!

Jeśli więc znacie fanów uniwersum Harrego Pottera i szukacie na przykład odpowiedniego prezentu urodzinowego,  to powinniście się zainteresować Czytaczem Myśli. Zrealizowanie wszystkich wyzwań to… nie lada wyzwanie! 😉

Plusy
Harry Potter!
Tablica Trofeów do realizowania wyzwań
Myślodsiewnia do zapisywania i sprawdzania wyników
Można bawić się samemu!
Baterie w zestawie
Minusy
Nie dla mugolaków, bez znajomości uniwersum nie ma co podchodzić
W więcej osób niezbyt ma sens zabawa, chyba że wspólna wiedza i osiągniecie wyzwań na Tablicy Trofeów
"Do przejścia" - zgadniesz wszystkie 165 (!) postaci i koniec zabawy w sumie

Dziękujemy Wydawnictwu Rebel  za przekazanie egzemplarza do recenzji!
Zerknij na ofertę w naszym lokalnym sklepie partnerskim Aleplanszówki!

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Marvel United powraca, przedstawiając nam tym razem garść Spider-Manów z różnych uniwersów! Sprawdźmy, czy gra nadal bawi, tak jak bawiły poprzednie odsłony!

Dice&Bones nie przestaje wydawać fajne tytuły. Sprawdźmy zatem jak wypada boop. – mała, niepozorna gra dwuosobowa o wykładaniu kotów na kołderce!