Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Recenzja: Gra dla młodych buntowniczek: O niezwykłych kobietach które zmieniły świat!

Agata Radomska

24/01/2023

Gra dla młodych buntowniczek: O niezwykłych kobietach które zmieniły świat –  kooperacyjna gra dedukcyjna, dzięki której poznamy niezwykłe kobiety, zintegrujemy się oraz nauczymy, że każdy patrzy na świat – trochę inaczej! Ogromnym plusem gry, są walory edukacyjne!

Autor:Elisa Demicheli
Ilustrator:
Elisabetta Micucci
Liczba graczy
: 2-6
Czas rozgrywki:  20 min.
Wiek: 8+
Wydawca: Lucrum Games
Mechaniki: kooperacja, dedukcja,  storytelling, word game 
SCD: 99 zł

Sprawdź grę na stronie wydawcy!
Porównaj ceny na stronie Planszeo!
Odwiedź stronę Gramy w Planszowki!

Co znajdziemy w środku?

Buntowniczki mieszczą się w małym kompaktowym pudełku, które bez problemu zmieści się w torebce. A znajdziemy w nim:

  • 40 karty postaci kobiet
  • 55 kart wskazówek
  • 9 kafelków celu
  • 9 żetonów żarówek
  • karty pomocy

Pudełko jest wierną kopią książki “Opowieści na dobranoc  dla Młodych Buntowniczek” – w której znajdziemy dokładny opis każdej z niezwykłych kobiet które poznamy w grze!

Zasady i mechanika w grze

Zasady Buntowniczek są bardzo proste, i samo wytłumaczenie zajmie nam zaledwie kilka minut. Sama rozgrywka polega na kooperacji oraz grze w skojarzenia – aby odkryć o którą z wyjątkowych kobiet chodzi.

Na początku rozkładamy na stole układ 3×3 kart kobiet. Jedna z osób losuje (w tajemnicy) kafelek z oznaczoną pozycją w układzie, którą mają odgadnąć pozostali gracze. Następnie dobiera 7 kart z pięknymi obrazkami (w tym aspekcie gra przypomina Dixit!) i za ich pomocą może wskazać, o którą kartę chodzi. Jeśli żadna z kart nie będzie jej odpowiadała, może odwrócić jedną żarówkę i wymienić karty skojarzeń na nowe.

Gra toczy się do momentu odgadnięcia przez graczy 4 postaci lub do wypalenia przez nich wszystkich 7 żarówek. Wygrywamy Wszyscy lub nikt! Ale zawsze można zagrać raz jeszcze! (Gra ma zdecydowanie syndrom “jeszcze raz”)

Skalowalność i regrywalność

Skalowalność

W Buntowniczki jesteśmy w stanie zagrać od 2 do 6 osób, osobiście uważam że zarówno 2 osobowa jak i 6 osobowa rozgrywka jest przyjemna, aczkolwiek – zawsze w większym gronie fajniej i ciekawiej! Uważam też że spokojnie można zagrać w więcej niż 6 osób!

Regrywalność

W Buntowniczki możemy grać kilkadziesąt razy a zapewniam, że się nie znudzą, przede wszystkim działa tu na plus ogromna ilość kart! Każda rozgrywka jest inna, a każdy patrzy na świat swoimi oczami – bez względu  z kim usiądziemy do rozgrywki, i jak będziemy interpretować karty – nuda nam nie grozi, poznamy różne spojrzenia i nauczymy się że współpraca – popłaca! 

Wrażenia z rozgrywki

Każda rozgrywka jest inna i to jest super! Piękne karty z Niezwykłymi Kobietami, historie które się za nimi kryją, bawią i uczą. Pobudzają ciekawość i kuszą by poszukać więcej informacji o tych Wspaniałych Kobietach! (Tutaj z pomocą przychodzi Książka!)

Uważam że ta gra jest strzałem w 10 dla nastoletnich (i nie tylko) buntowniczek, które potrzebują odpowiednich wzorców i autorytetów! Rozgrywka bardzo pobudza wyobraźnie i uczy nas współpracy oraz nieszablonowego myślenia.

Dzięki minimalnej ilości zasad i przystępnej formie, gra jest idealna na niedzielne rodzinne popołudnie, zagrać możemy z każdym. Ogromnym plusem tej gry jest fakt że uczy ona kooperacji, i pokazuje że w życiu nie zawsze trzeba ze sobą rywalizować, by osiągnąć sukces!

Podsumowanie gry

Buntowniczki to wspaniała podróż w którą wyruszyć może każdy! Pomimo iż gra jest dla “młodych buntowniczek” a ja 18 urodziny mam już dawno za sobą, to grając z przyjaciółkami w moim wieku, bawiłyśmy się świetnie, poznałyśmy wspaniałe kobiety (wstyd się przyznać ale o wielu nie słyszałyśmy wcześniej!) i przypomniałyśmy sobie jak przyjemnie jest współpracować zamiast ciągle “się ścigać” i rywalizować.

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa na półce każdej nastolatki!

8/10

Ocena: 8/10

Dziękujemy Wydawnictwu Lucrum Games  za przekazanie egzemplarza do recenzji! Porównaj oferty i dowiedz się więcej  o grze w serwisie Panszeo
Sprawdź grę w serwisie Gramy w Planszówki!

Plusy
Małe pudełko które zabrać możemy wszędzie.
Piękne grafiki na kartach.
Walory edukacyjne.
Czytelna instrukcja.
Minusy
Dość wysoka cena jak na ilość komponentów.
Sama gra bez książki, pozostawia lekki niedosyt .

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Marvel United powraca, przedstawiając nam tym razem garść Spider-Manów z różnych uniwersów! Sprawdźmy, czy gra nadal bawi, tak jak bawiły poprzednie odsłony!

Dice&Bones nie przestaje wydawać fajne tytuły. Sprawdźmy zatem jak wypada boop. – mała, niepozorna gra dwuosobowa o wykładaniu kotów na kołderce!