Recenzja: Najlepsza gra o psach 2 — nowa odsłona serii
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Najlepsza gra o psach 2 — nowa odsłona serii

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Wydarzenie Na mieście
poprzedni slajd
następny slajd

Recenzja: Gra dla młodych buntowniczek: O niezwykłych kobietach które zmieniły świat!

Agata Radomska

24/01/2023

Gra dla młodych buntowniczek: O niezwykłych kobietach które zmieniły świat –  kooperacyjna gra dedukcyjna, dzięki której poznamy niezwykłe kobiety, zintegrujemy się oraz nauczymy, że każdy patrzy na świat – trochę inaczej! Ogromnym plusem gry, są walory edukacyjne!

Autor:Elisa Demicheli
Ilustrator:
Elisabetta Micucci
Liczba graczy
: 2-6
Czas rozgrywki:  20 min.
Wiek: 8+
Wydawca: Lucrum Games
Mechaniki: kooperacja, dedukcja,  storytelling, word game 
SCD: 99 zł

Sprawdź grę na stronie wydawcy!
Porównaj ceny na stronie Planszeo!
Odwiedź stronę Gramy w Planszowki!

Co znajdziemy w środku?

Buntowniczki mieszczą się w małym kompaktowym pudełku, które bez problemu zmieści się w torebce. A znajdziemy w nim:

  • 40 karty postaci kobiet
  • 55 kart wskazówek
  • 9 kafelków celu
  • 9 żetonów żarówek
  • karty pomocy

Pudełko jest wierną kopią książki „Opowieści na dobranoc  dla Młodych Buntowniczek” – w której znajdziemy dokładny opis każdej z niezwykłych kobiet które poznamy w grze!

Zasady i mechanika w grze

Zasady Buntowniczek są bardzo proste, i samo wytłumaczenie zajmie nam zaledwie kilka minut. Sama rozgrywka polega na kooperacji oraz grze w skojarzenia – aby odkryć o którą z wyjątkowych kobiet chodzi.

Na początku rozkładamy na stole układ 3×3 kart kobiet. Jedna z osób losuje (w tajemnicy) kafelek z oznaczoną pozycją w układzie, którą mają odgadnąć pozostali gracze. Następnie dobiera 7 kart z pięknymi obrazkami (w tym aspekcie gra przypomina Dixit!) i za ich pomocą może wskazać, o którą kartę chodzi. Jeśli żadna z kart nie będzie jej odpowiadała, może odwrócić jedną żarówkę i wymienić karty skojarzeń na nowe.

Gra toczy się do momentu odgadnięcia przez graczy 4 postaci lub do wypalenia przez nich wszystkich 7 żarówek. Wygrywamy Wszyscy lub nikt! Ale zawsze można zagrać raz jeszcze! (Gra ma zdecydowanie syndrom „jeszcze raz”)

Skalowalność i regrywalność

Skalowalność

W Buntowniczki jesteśmy w stanie zagrać od 2 do 6 osób, osobiście uważam że zarówno 2 osobowa jak i 6 osobowa rozgrywka jest przyjemna, aczkolwiek – zawsze w większym gronie fajniej i ciekawiej! Uważam też że spokojnie można zagrać w więcej niż 6 osób!

Regrywalność

W Buntowniczki możemy grać kilkadziesąt razy a zapewniam, że się nie znudzą, przede wszystkim działa tu na plus ogromna ilość kart! Każda rozgrywka jest inna, a każdy patrzy na świat swoimi oczami – bez względu  z kim usiądziemy do rozgrywki, i jak będziemy interpretować karty – nuda nam nie grozi, poznamy różne spojrzenia i nauczymy się że współpraca – popłaca! 

Wrażenia z rozgrywki

Każda rozgrywka jest inna i to jest super! Piękne karty z Niezwykłymi Kobietami, historie które się za nimi kryją, bawią i uczą. Pobudzają ciekawość i kuszą by poszukać więcej informacji o tych Wspaniałych Kobietach! (Tutaj z pomocą przychodzi Książka!)

Uważam że ta gra jest strzałem w 10 dla nastoletnich (i nie tylko) buntowniczek, które potrzebują odpowiednich wzorców i autorytetów! Rozgrywka bardzo pobudza wyobraźnie i uczy nas współpracy oraz nieszablonowego myślenia.

Dzięki minimalnej ilości zasad i przystępnej formie, gra jest idealna na niedzielne rodzinne popołudnie, zagrać możemy z każdym. Ogromnym plusem tej gry jest fakt że uczy ona kooperacji, i pokazuje że w życiu nie zawsze trzeba ze sobą rywalizować, by osiągnąć sukces!

Podsumowanie gry

Buntowniczki to wspaniała podróż w którą wyruszyć może każdy! Pomimo iż gra jest dla „młodych buntowniczek” a ja 18 urodziny mam już dawno za sobą, to grając z przyjaciółkami w moim wieku, bawiłyśmy się świetnie, poznałyśmy wspaniałe kobiety (wstyd się przyznać ale o wielu nie słyszałyśmy wcześniej!) i przypomniałyśmy sobie jak przyjemnie jest współpracować zamiast ciągle „się ścigać” i rywalizować.

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa na półce każdej nastolatki!

8/10

Ocena: 8/10

Dziękujemy Wydawnictwu Lucrum Games  za przekazanie egzemplarza do recenzji! Porównaj oferty i dowiedz się więcej  o grze w serwisie Panszeo
Sprawdź grę w serwisie Gramy w Planszówki!

Plusy
Małe pudełko które zabrać możemy wszędzie.
Piękne grafiki na kartach.
Walory edukacyjne.
Czytelna instrukcja.
Minusy
Dość wysoka cena jak na ilość komponentów.
Sama gra bez książki, pozostawia lekki niedosyt .

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka
Najlepsza gra o psach 2

Najlepsza gra o psach 2 o kolejna odsłona serii gier wydanej przez Foxgames. Fani psich czworonogów będą zachwyceni, zobaczcie dlaczego!

tyci akrobaci

Tyci Akrobaci to ciekawie wykonana gra zręcznościowa. Podczas rozgrywki pod presją czasu musimy układać przeróżne figury cyrkowe z udziałem naszych akrobatów.