Spór o Bór 2: Na tamę marsz jest przepiękną grą karcianą. Gracze wcielają się w Atakującego, który chce zniszczyć tame oraz Obrońcę, próbującego odeprzeć atak.
Najnowsza recenzja do poczytania 😉
Najnowsza recenzja do poczytania 😉
Kilka dni zostało do święta, które może obchodzić właściwie każdy! W zależności od tego jak się czuje, zwłaszcza, że przecież każdy dzień to dobry dzień na nową grę planszową 😉
W poniższym artykule prezentujemy wam nasze polecajki odnośnie dobrych prezentów dla młodszych i starszych z okazji Dnia Dziecka.
Zapraszamy was do krótkich mini recenzji gier, a kto wie, może znajdziecie tu dobrą inspirację dla siebie i swojej rodziny lub drugiej połówki!
Świetną i innowacyjną grą jest Palec Boży od wydawnictwa FoxGames. Gra wyróżnia się mechaniką wykonywania akacji oraz nietuzinkowym pudełkiem. Tytuł ten należy do gier zręcznościowych. Gracze wcielają się w bogów różnych mitologii z indywidualnymi mocami i w trakcie rozgrywki mają za zadanie „pstrykać” swoimi prorokami na wyspy Archipelagu Pępka Świata. Kto będzie miał najwięcej swoich proroków na poszczególnych wyspach zdobywa cenne punkty. Zasady rozgrywki są banalne, a zabawy przy grze jest co niemiara. Dzięki kartom praw gra ma całkiem sporą regrywalność i świetnie sprawdzi się jako odskocznia od tradycyjnych planszówek 😉
Autorzy: Kamil Jarząbek, Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 20-40 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: FoxGames
Główne Mechaniki: Pstrykanie i kontrola terenów
SCD: 169 zł
Poleca Kasia 😉
Spór o Bór to odświeżona wersja klasyku z 1999 roku, Schotten Totten. Wydawnictwo Muduko postarało się o prawdziwy hit i to również pod względem graficznym. Tytuł posiada też mocne walory edukacyjne odnośnie planowania ruchów w swojej grze, a także obserwowania tego co dzieje się na stole. Karcianka jest prosta w swoim założeniu, wykładamy przy którejś polanie jedną kartę i dobieramy nową, ot cały nasz ruch. Staramy się jednak uzyskać lepszy zestaw leśnych stworzeń od przeciwnika, co wiąże się też z ryzykowaniem. Szybkie partie i chęć zagrania kolejnej to jest właśnie to!
Autor: Reiner Knizia
Liczba graczy: 2
Czas rozgrywki: 20 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: Muduko
Główne Mechaniki: Zarządzanie ręką i zbieranie zestawów
SCD: 55 zł
Poleca Mateusz 😉
Potwory w Tokio od Portal Games to trochę lżejsza, jednak niemniej ciekawa propozycja dla dzieci. Gra wymaga umiejętności liczenia i czytania, myślę jednak, że z odrobiną pomocy już pierwszoklasista poradzi sobie, gdyż gra jest bardzo intuicyjna. Mechanika w Potworach w Tokio pozwala na ciągłe emocje i budzi ducha rywalizacji. Moim zdaniem może świetnie sprawdzić się dla dzieci z dużymi pokładami energii, gdyż rozgrywka jest dynamiczna i nie ma czasu na siedzenie bezczynnie, co dla niektórych dzieci mogłoby być nurzące i zagrażać szybkim znudzeniem się gry – bez obaw – nie tutaj! Tutaj Potwory walczą o Tokio!
Autor: Richard Garfield
Liczba graczy: 2-6
Czas rozgrywki: 30-40 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: Portal Games
Główne Mechaniki: Rzucanie kośćmi i zarządzanie zasobami
SCD: 159 zł
Poleca Daria 😉
Jednym z moich faworytów w kategorii gier dla młodszych jest Takenoko od Rebela. Gra była jedną z pierwszych nowoczesnych planszówek, które poznałam. Takenoko przyciąga wzrok swoją piękną, kolorową planszą z bujnymi bamusami. Przenosimy się w niej do cesarskich ogrodów pielęgnowanych przez ogrodnika i pustoszonych przez wciąż nienasyconą pandę. Gra udostępnia wachlarz akcji do wykonania, zachowując przy tym przejrzyste i łatwe do wytłumaczenia zasady. Takenoko posiada pewną losowość, która wyrównuje szanse dzieci i dorosłych, jednak z pewnością wymaga większego sprytu i zaangażowania w rozgrywkę, niż tradycyjne gry z kostką. Jest to strzał w dziesiątkę zarówno jako gra dla dzieci, jak i dorosłych, którzy dopiero co zaczynają przygodę z planszówkami!
Autor: Antoine Bauza
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 45-60 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: Rebel
Główne Mechaniki: Budowanie modularnej planszy i realizowania kart zadań
SCD: 139 zł
Poleca Kasia 😉
A oto Dziecięca Gra Roku 2021 czyli Draftozaur! Jeśli lubicie gry z mechaniką draftu kart, czyli 7 Cudów Świata lub Sushi GO to pokochacie ten hit od wydawnictwa Nasza Księgarnia <3 Tu mamy przepiękne drewniane dinusie, którymi staramy się jak najlepiej punktować, zbierając na swojej planszy różne kombinacje. Pary tych samych, albo wręcz każdego innego. Bardzo przyjemna i lekka gra, którą z całym sercem mogę polecić. Przy okazji dzieci uczą się trochę o dinozaurach, więc to już prosta droga do zostanie Paleontologiem 😉
Autor: Antoine Bauza, Corentin Lebrat, Ludovic Maublanc, Théo Rivière
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: 20-30 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: Nasza Księgarnia
Główne Mechaniki: Draft dinozaurów zamiast kart i zbieranie zestawów
SCD: 75 zł
Poleca Mateusz 😉
CORTEX Wyzwania – To naprawdę mądra gra. Drogi Rodzicu, jeżeli chcesz poćwiczyć swoją spostrzegawczość, aby dorównać spostrzegawczości dziecka – polecam Ci właśnie CORTEX Wyzwania. Wydawnictwo Rebel wydało całą serię CORTEXów. Specjalnie dla dzieci dedykowany jest CORTEX Junior, ale myślę, że już zerówkowicze powinni poradzić sobie z większością zadań zaproponowanych w Wyzwaniach i świetnie się bawić odgadując, na podstawie dotyku, co przedstawiają karty faktur z wytłoczeniami. Moim zdaniem CORTEX może być dobrą propozycją na miło spędzony czas, z jednoczesnym przemycaniem odrobiny rozwoju… dla siebie samego 😉
Autor: Johan Benvenuto, Nicolas Bourgoin
Liczba graczy: 2-6
Czas rozgrywki: 15-20 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: Rebel
Główne Mechaniki: memory, puzzle, logiczne myślenie
SCD: 59 zł
Poleca Daria 😉
Przejdźmy teraz do rysowania! Kolejowy Szlak od wydawnictwa FoxGames to bardzo szybka i przyjemna gra kościana. Gracze przez 7 rund próbują stworzyć drogi i tory, które połączą ze sobą największą liczbę stacji. Kolejowy Szlak występuje w dwóch wariantach kolorystycznych i różni się dodatkowymi zasadami. W Płomiennej czerwieni gracze spróbują unikać lawy i meteorytów, natomiast Głęboki błękit oferuje nam rozgrywkę z rzekami i jeziorami. Do tworzenia trasy wykorzystuje się specjalne tabliczki i zmywalne pisaki. Gra jest skumulowana w małym pudełku i świetnie nadaje się do wzięcia na wakacyjny wyjazd czy rodzinny piknik!
Autor: Hjalmar Hach, Lorenzo Silva
Liczba graczy: 1-6
Czas rozgrywki: 20-30 minut
Wiek: 8+
Polski Wydawca: FoxGames
Główne Mechaniki: roll&write
SCD: 69 zł
Poleca Kasia 😉
Gry polecała ekipa redaktorów serwisu w składzie Daria, Kasia i Mateusz 😉
Więcej informacji o grach znajdziesz na Gramy w Planszówki
Porównaj oferty i dowiedz się więcej w serwisie Planszeo
Spór o Bór 2: Na tamę marsz jest przepiękną grą karcianą. Gracze wcielają się w Atakującego, który chce zniszczyć tame oraz Obrońcę, próbującego odeprzeć atak.
Zapraszamy do drugiej części artykułu o kaczych hitach wydawnictwa Lucky Duck Games, które gościły na naszych stołach w ostatnim czasie.