Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Recenzja: Blood Rage — Wikingowie do Valhalli
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Blood Rage — Wikingowie do Valhalli

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Relacja z festiwalu Hevelka

Mateusz Tabędzki

07/06/2022

W dniach 20-21 maja 2022 odbył się po dłuższej przerwie jeden z największych festiwali w Trójmieście. Mowa oczywiście o Hevelce, na której mieliśmy przyjemność organizować strefę gier planszowych. Wydarzenie, które organizowaliśmy warto sprawdzić również na facebooku:

https://fb.me/e/5kcFrL4ej

Po ogromnej ilości logotypów, widać że event miał potężne wsparcie ze strony wielu wydawców i innych firm, które pomogły nam zorganizować dla was największe w naszej historii wydarzenie. Jednak za sukcesem stało coś jeszcze…

Mowa tu oczywiście o wspaniałej ekipie animatorów, o wiele liczniejszej niż jest to w przypadku naszych standardowych spotkań. GE3Kowa drużyna liczyła 20 osób, które w piątek i w sobotę, przez całe dnie tłumaczyły gry planszowe. Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować każdemu animatorowi i animatorce, niektórzy spędzili ponad 20 godzin na tłumaczeniu zasad, a dodajmy do tego jeszcze nasze spotkania zapoznawcze przed samą Hevelką.

Tu warto zaznaczyć, że przygotowania do festiwalu zaczęły się praktycznie już w kwietniu, rozmowy z wydawcami, ustalanie listy tytułów, turniejów i właśnie nasze wewnętrzne spotkania gdzie uczyliśmy się nowych gier, aby móc je prezentować podczas Hevelki. Na wydarzeniu pojawiło się sporo nowych tytułów i chociaż stawialiśmy na gry łatwiejsze i odpowiednie na tego typu wydarzenie, to i dla tych bardziej ogranych, mieliśmy również coś fajnego 😉

Teraz przytoczę media, wydawców i inne firmy, które wsparły nas w przeróżny sposób, od samej reklamej, po egzemplarze  na gralnie czy nagrody w turniejach.

Wielkie podziękowania dla On Table, Board News, Planszeo, Gramy w planszówki, Planszą po łapkach, Lucky Duck Games, Nasza Księgarnia, Bard, Hexy Studio, IUVI Games, Muduko, G3, Egmont, Tactic Polska, Foxgames, Black Monk Games, Urb Games, Playmaty, Ciachaj.

Bardzo ważną rolę odegrał tu również Pub Polufka, który polecił nas organizatorom Hevelki. To właśnie dzięki ich zaufaniu i poleceniu, mieliśmy okazję zorganizować strefę na której bawiło się kilkaset osób przez oba dni, a może i 1000!

Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile dokładnie było tych osób, ale wiemy, ile razy wypożyczono gry planszowe na naszej gralni!

A było to łącznie 300 razy w oba dni :O

Wow!

To jak bardzo udało się wydarzenie, świadczy fakt że od godziny 18 do 22 w oba dni, praktycznie niemożliwe było zajęcie stolika, a ludzie grali na podłodze wzdłuż korytarza!

Prawdę mówiąc, ja spodziewałem się, że na naszej strefie będzie około 80 miejsc siedząc i tylko one będą zajęte, a tu się okazuje, że grało jednocześnie ze 150 osób jednocześnie na całym piętrze!

W piątek impreza zaczęła się po 16, wiadomo, dzień pracujący. Natomiast w sobotę daliśmy z siebie wszystko, organizując 7 turniejów, a i gry fabularne RPG zagościły na kilku stolikach!

Zabawa była tak dobra, że na koniec wydarzenia trzeba było wyganiać ostatnich graczy, ponieważ planowo strefa miała trwać do 23, co dowiedzieliśmy się kwadrans po tej godzinie w piątek. No cóż 😉

Mamy tylko nadzieję, że to nie ostatnie tak duże wydarzenie obsługiwane przez nas i już niedługo będziemy mogli pochwalić się kolejnym tego typu festiwalem na naszym koncie!

Jeśli więc znacie jakieś festyny, targi czy inne eventy gdzie moglibyśmy się pojawić – dajcie znać!

Na koniec chciałbym polecić albumy ze zdjęciami z Hevelki, które są na naszym fanpage. Zostały one podzielone na dwie galerie, odpowiadające każdemu z dni osobno. Zdjęć jest po prostu ponad 150 łącznie 😉

Piątek – dzień pierwszy:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.433302918637463&type=3

Sobota – dzień drugi:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.433532311947857&type=3

Zdjęcia by Muarta Fotografia:
https://www.facebook.com/FotografiaMuarta/

Filmik by Damian z Ogranego Kanału / ISOstudio:
https://youtu.be/uB0YAfnQvYM

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Blood Rage, pierwsza gra z mitologicznej trylogii Erica Langa. Jak gra sprawdza się po latach? Wysokie miejsce w rankingach podpowiada, że tak. Sprawdzamy!

Inventions: Ewolucja idei to zaawansowana gra euro. Gracze będą tworzyć idea, które następnie przekształcą w wynalazji, by ostatecznie ujawnić je światu.