Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Smoki z głębin — wypłyń na szerokie wody!
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Smoki z głębin — wypłyń na szerokie wody!

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Level RPG - nowy system proste zasady

Michał Laskowski

19/01/2022

Nastał ten moment, w którym emocje po sesji dawno opadły i warto podzielić się przemyśleniami, po sesji Level RPG. System ten, został użyty do przeprowadzenia dwóch, powiązanych ze sobą sesji RPG. Gracze w chwilach „kryzysowych” przechodzili między stolikami, które w założeniu, były wyraźnie różnymi od siebie światami. Ten, który miałem przyjemność prowadzić, był przesycony magią oraz żyjącą florą i fauną – dosłownie. Głównym zamiarem było sprawdzenie, czy koncept, na którym osadzono Level RPG, wywodzący się wprost z klimatów OSR, będzie przystępny dla graczy oraz prowadzącego. Dodatkowa ciekawość miała swoje ujście w użyciu gotowego świata.

Przed spotkaniem, zaczęły powstawać w głowie obawy o przystępności systemu dla sesji jednostrzałowych, w których mamy już kilka założeń. Czy faktycznie będzie tak uniwersalny, aby gracze czuli się z nim dobrze? Ile czasu oraz energii zostanie zużyte na proces tworzenia postaci z jednoczesnym tłumaczeniem mechaniki? Jak zachowa się ten system bez oczywistych „lochów” tylko z ich odpowiednikami lub metaforą? 

 

Przyznaję, Level RPG sprostał temu wyzwaniu bez większego trudu i spowodował nieważność moich obaw. Tworzenie postaci, tłumaczenie zasad oraz wprowadzenie do świata było szybkie i intuicyjne. Gracze z dużą swobodą zaczęli tworzyć działającą drużynę oraz towarzyszącą jej fikcję. Mogli skupić się na swoich postaciach, a następnie na odkrywaniu świata bez większych zmartwień – nie licząc duszy orka, która zaczął na nich szarżować…

Level RPG nakłania całą swoją treścią do minimalizmu w rzutach. Założenie to, jest odczuwalne i daje ono podłoże dla ciekawych pomysłów oraz nieszablonowej kreacji otaczającego świata. Rozgrywka była dynamiczna oraz żywiołowa. Gracze podchodzili z ostrożnością do swoich postaci, z racji na ich kruchość wynikającą z samej mechaniki. Szansa na pozytywny wynik rzutu jest niska. Ilość oraz jakość pomysłów jakimi wykazali się podczas przygody była bardzo pozytywna. Wspomniany minimalizm bynajmniej, nie zabija losowości. Kilka prostych zasad związanych ze spotkaniami nieokreślonych „bytów” na drodze bohaterów, potrafi ubarwić fikcje, a nawet pokierować nią w inną stronę, o której mawia się kolokwialnie: tego się nie spodziewaliśmy! System ten sprawdził się tez wybornie podczas podwójnej sesji. W tym miejscu chciałbym podziękować Michałowi z Fobium Industries za zaangażowanie oraz poprowadzenie równoległej przygody. Polecam też jego wpis, który odnosi się do tamtego wydarzenia.


Informacje o systemie Level RPG:

Autor: Maciej Hetmańczyk
Ilustracje: Klaudia Turska

To RPG w duchu starej szkoły grania. Gra z prostymi, łatwo przyswajalnymi zasadami. Stawiająca na kreatywność i pomysłowość graczy. Jest to gra dzięki której idealnie wprowadzicie swoich znajomych do hobby. Wystarczy niecałe 10 minut, a już cała grupa będzie miała stworzone postacie gotowe do przeżycia niezwykłej przygody. Dzięki temu jest grą zarówno dla początkujących jak i starych wyjadaczy. W podręczniku do Level znajdziemy wszystko czego potrzebujemy do zabawy. Począwszy od podpowiedzi w jaki sposób grać i prowadzić, oraz jak tworzyć przygody. Szybkie tworzenie postaci, zasady walki i magii (wraz z listami czarów), bestiariusz i zasady tworzenia nowych potworów, a kończąc na zasadach konwersji modułów. Dzięki temu możecie wykorzystać Level do rozegrania dowolnej OSRowej przygody na tej mechanice.

Informacje z fanpage Triglav Studio Polska, polskiego wydawcy. Level RPG będzie udostępniony w pdf za darmo, zbiórka będzie głównie na przygodę + podręcznik fizycznya my będziemy informować na bieżąco o postępach na naszych social mediach!

Zapraszamy na Trójmiejskie RPGmeety 😉

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Smoki z głębin to abstrakcyjna gra rodzinna. Naszym zadaniem będzie układanie smoków na planszy, usuwanie znaczników piratów oraz kontrola Morskich Królestw.

Bonsai to najnowszy abstrakt od FoxGames. Sprawdźmy, czy hodowanie kartonowego drzewka relaksuje tak samo jak dbanie o prawdziwą zminiaturyzowaną roślinę!