Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Smoki z głębin — wypłyń na szerokie wody!
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Smoki z głębin — wypłyń na szerokie wody!

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Podsumowanie Turnieju 7 Cudów Świata: Pojedynek

Mateusz Tabędzki

27/04/2021

Od turniejów online była dłuższa przerwa, dokładnie 5 tygodni, ale wiedziałem że tak będzie. Były ku temu powody, jednak udało się wrócić jeszcze w kwietniu i to nie z byle czym! 7 Cudów Świata: Pojedynek to był strzał w dziesiątkę! Przybyło mnóstwo graczy, a dodatkowo pierwszy raz w historii naszych spotkań – miał miejsce stream z rozgrywek 😉

Odnośnik do wydarzenia na FB Odnośnik do wydarzenia na BGA

Jak co turniej, przedstawię liczby, które pokazują popularność grą 7 Cudów Świata Pojedynek:

18 138 – liczba wyświetleń wydarzenia na facebooku

193 – liczba odpowiedzi, reakcji na wydarzenie na fb

39 – liczba uczestników, którzy wzięli udział

7 – liczba nagrodzonych zawodników

4 – tyle godzin zajął nam cały turniej 😉

Niezmienne wow! Pokazaliście się drodzy gracze, jak zawsze, ze świetnej strony stawiając się licznie na wydarzeniu. Jestem wdzięczny za każdą obecną, za tych co wracają na turnieje i za tych, którzy wpadli pierwszy raz – zostańcie na dłużej!

Bardzo fajną wiadomością był fakt, że turniejem zainteresowała się pewna para. Para, która streamuje i nagrywa na Youtube. Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu miałem w planie, w zamyśle o dalekiej przyszłości, stream z turniejów. Dodanie komentarza do rozgrywek i cała wizualizacja, to bardzo fajny element wydarzenia, którego brakowało.

Mowa o Kasi i Łukaszu z kanału Ogrywamy, gdzie można zobaczyc zapis transmisji z turnieju. Oczywiście brali oni udział w rozgrywkach, a dokładniej Łukasz, ale po odpadnięciu z eliminacji zrodził się pomysł komentarza gier finałowych! Wyszło bardzo fajnie i sam też zagościłem na streamie. Niestety strasznie się zagadałem, odbiegając często od tego co było na ekranie – trwającego turnieju 😉

Wracając do samych rozgrywek. Wiedziałem, że gry w 7 Cudów Świata: Pojedynek są w serwisie BGA bardzo szybkie, dlatego też każda z rund eliminacyjnych trwała średnio 20 minut, co pozwoliło zagrać ich aż 6 w 2 godziny. Po tym czasie wyłoniła się nam 8 najlepszych zawodników, gdzie 11 zawodników posiadało taki sam bilans – wynik 4:2.

System punktowy w formacie szwajcarskim jest jednak nieubłagany, przy remisach mają znaczenie wyniki Twoich przeciwników, więc jeśli skończyli oni z kiepskimi statystykami, dają Tobie mało punktów. Lepiej po prostu wygrać z kimś kto ma 5-1 niż z takim co ma 1-5 😉 Moim zdaniem to sprawiedliwy system, bo już sam fakt tego że ktoś pomimo 2 przegranych wciąż ma szanse na zwycięstwo, jest super. Przecież może być sytuacja, że komuś po prostu podwinie się noga, a jest bardzo dobrym graczem!

I taka sytuacja miała miejsce!

Cały turniej wygrała osoba, która zakwalifikowała się ledwo do top8 z wynikiem właśnie 4-2. W ćwierćfinale pokonała mistrza eliminacji, gracza, który skończył z wynikiem 6-0 ten etap! Niesamowita sytuacja, która okrasiła cały turniej niezłymi emocjami. A tych emocji było o wiele, wiele więcej 😉

W meczu o 3 miejsce nastąpiło zwycięstwo naukowe, a w samym finale również było blisko takiego rozwiązania sprawy. Odsłanianie ostatnich zakrytych kart gdy przeciwnik posiada 5/6 zielonych symboli musiało naszemu mistrzowie  podnieść nieźle ciśnienie, ale w efekcie okazało się że brakująca karta nie wystąpiła w grze. To od razu przypomnę o zasadach, że losowe 3 karty w każdej erze nie grają!

Jeśli czytasz to do końca to zdradzę Ci mały sekret 😉 Na 9 maja planuję kolejny turniej, tym razem w grę Wizard od Wydawnictwa G3. Tytuł podobny bardzo do popularnego, nieśmiertelnego, karcianego Tysiąca. Brzmi interesująco? Obserwuj stronę i fanpage!

Komentarze ostatnio się wykrzaczyły i odmówiły współpracy, ale niedługo wrócą! Zapraszam na turnieje

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Smoki z głębin to abstrakcyjna gra rodzinna. Naszym zadaniem będzie układanie smoków na planszy, usuwanie znaczników piratów oraz kontrola Morskich Królestw.

Bonsai to najnowszy abstrakt od FoxGames. Sprawdźmy, czy hodowanie kartonowego drzewka relaksuje tak samo jak dbanie o prawdziwą zminiaturyzowaną roślinę!