Slajd powitalny

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉

Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Skąd przybywasz i cóż Cię niesie? Usiądź z nami przy kominku i opowiedz swoją historię!
Weź udział w naszych grach i zabawach, a może zechcesz zostać z nami na dłużej 😉
Na GE3K Events dla każdego znajdzie się miejsce!

Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon
Przeczytaj najnowszy wpis GE3Ka
Recenzja: Marvel United: Spider-Geddon

Najnowsza recenzja do poczytania 😉

Aleplanszówki
Polecamy jeden z najlepszych
sklepów internetowych dla geeków.
poprzedni slajd
następny slajd

Podsumowanie Turnieju Splendor

Mateusz Tabędzki

25/05/2021

W serwisie Board Game Arena możemy znaleźć mnóstwo gier planszowych w wersji cyfrowej, ale sam Splendor trafił tam całkiem niedawno. Sam jestem, można powiedzieć, fanem tej gry i cieszyłem się z informacji o pojawieniu tego tytułu w serwisie. Od razu też wy, gracze turniejowi, zaproponowaliście wydarzenie ze Splendorem.

Jak mogłem odmówić?

Odnośnik do wydarzenia na FB

Odnośnik do wydarzenia na BGA

Jak co wydarzenie, pokaże jak turniej prezentował się w liczabach:

25 440 – liczba wyświetleń wydarzenia na facebooku

241 – liczba odpowiedzi, reakcji na wydarzenie na fb

60 – liczba zapisanych uczestników

3 – zwycięzców turnieju!

Wow! Rekordowe wydarzenie, rekordowe zainteresowanie i rekordowa frekwencja! A dodatkowo super partnerzy turnieju:

Rebel

Aleplanszowki 

Playmaty

Zdawałem sobie sprawę z zainteresowanie całym wydarzeniem i wiedziałem, że pojawi się sporo graczy. Ale żeby aż 60 zapisanych osób? Mega! Tak właściwie to połowa tych osób zapisała się przeddzień turnieju, co świadczy o tym, że jednak gracze do ostatniej chwili nie wiedzą, czy są w stanie wygospodarować te 3-4 godziny na turniej w weekend 😉

Aby uniknąć kłopotów związanych z walkowerami jak przy Wizardzie, ustawiłem zakres graczy przy stoliku od 2 do 4. Okazało się jednak, że zamiast dobrać idealnie do 4 stołów, a resztę przydzielić na jeden 2 lub 3 osobowy stolik, BGA stworzyło kilka stolików 3 osobowych i jeden 2 osobowy… już wiedziałem, że to wróży większa szansą na remisy.

Żeby tego było mało, w drugiej rundzie kilka osób “przegapiło” start i zostało usunięte z turnieju automatycznie. Czy BGA zawiniło i nie zakomunikowało graczom o rozpoczęciu rundy, może. Chociaż ja na Discordzie obwieszczam zawsze start. No i nagle z 60 zapisanych graczy zrobiło się mniej, a dokładnie “zaledwie” 54 osoby osoby rozegrały wszystkie 5 rund turnieju. To wciąż bardzo dobry, wręcz rewelacyjny wynik! <3

Pamiętam jak kiedyś, przy jednym z turniejów, wystąpił problem z sumowaniem punktów w tabeli. I podobnie było tym razem. Gracz miał 16 punktów, a według meczów zdobył +6 +6 oraz +5… co daje razem oczywiście 17 punktów. O co chodzi?

Gdy występuje remis na 1 miejscu, obaj gracze dostają średnią z dwóch pierwszych miejsc czyli (6+5)/2 = 5,5 punktu. Jednak graficznie wygląda to dla obu zawodników jak +6 w meczu.

W tabeli jednak dodaje się już +5, czyli w jednym przypadku zaokrągla w górę, a w innym obcina wartość po przecinku. Od czego to zależy? Rożne rodzaje zmiennych w programie? Możliwe, że coś w ten deseń 😉

Czy były jeszcze jakieś problemy? Jeśli założymy, że potrójny remis jest czymś takim, to tak! Zwłaszcza jeśli dwójka graczy nie grała ze sobą i ciężko jest porównywać ich wyniki ze sobą. Rankingów nie liczymy bo nie są miarodajne gdy mamy dużo nowych graczy na BGA, którzy rozegrali mnóstwo gier tylko w rzeczywistości.

To był turniej pełen emocji, bez wątpienia!

Działo się i chcemy, aby działo się dalej! Patrząc po wypełnionej przez was ankiecie, wy chyba również  😉 Cieszy nas to niezmiernie i mimo lata oraz powrotu do gastronomii, spotkania online również będą miały dla się odbywać <3

W jakie tytułu chcecie kolejne turnieje? Piszcie w komentarzu albo prywatnie do nas, koniecznie!

Komentarze

Podobne wpisy GE3Ka

Marvel United powraca, przedstawiając nam tym razem garść Spider-Manów z różnych uniwersów! Sprawdźmy, czy gra nadal bawi, tak jak bawiły poprzednie odsłony!

Dice&Bones nie przestaje wydawać fajne tytuły. Sprawdźmy zatem jak wypada boop. – mała, niepozorna gra dwuosobowa o wykładaniu kotów na kołderce!